اجرای ۲۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان‌های شمالی استان سیستان و بلوچستان طی امسال

اجرای ۲۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان‌های شمالی استان سیستان و بلوچستان طی امسال
اجرای ۲۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان‌های شمالی استان سیستان و بلوچستان طی امسال
معاون طرح توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت گفت: سال گذشته بنیاد برکت در ۵ شهرستان منطقه سیستان حدود ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی اجرا شده و امسال در این شهرستان‌ها حدود ۲۵۰۰ طرح دیگر نیز را اجرایی خواهیم کرد.

به گزارش توسعه پویا، مرتضی نیازی معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با بیان اینکه امروز برنامه‌ی بازدیدی با حضور مدیرعامل بنیاد برکت و همکاران ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از طرح‌های اشتغال‌زایی منطقه سیستان و بلوچستان داشته ایم، گفت: منطقه سیستان وبلوچستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، نیمروز و هیرمند است که از تعدادی از طرح‌های اشتغالزایی این مناطق بازدید خواهد شد.

او ادامه داد: بنیاد برکت از سال ۹۷ به این منطقه با توجه به شرایط مختلف ورود و اقدام به فعالیت کرده است که خوبشختانه برنامه‌های اشتغال محور در این منطقه رو به رشد بوده است.

نیازی افزود: بنیاد برکت و شبکه تسهیل‌گری بنیاد علاوه بر مناطق روستایی به شهرها و حاشیه شهرها هم ورود کرده و اشتغال‌زایی را در این بخش انجام داده است.

ایشان گفت: در سال گذشته در این پنج شهر نزدیک به دو هزار طرح اشتغال‌زایی اجرا شده است. با توجه به خشک سالی این منطقه مشاغلی سازگار با آن‌ها در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: صنایع دستی هم در این منطقه گستردگی دارد چراکه این منطقه از این لحاظ غنی هست و مشتریان مخصوص به خود را دارد. همچنین محصولات غذایی و سنتی این منطقه مشتری‌های مخصوص خود را دارد که در سطح این منطقه می‌تواند کمک کننده باشد.

نیازی تاکید کرد: سنگ‌تراشی هم در این منطقه می‌تواند کمک کننده باشد و طبق بررسی‌های صورت گرفته مردم این استان پتانسیل ورود به این بخش را دارند که استقبال خوبی هم تاکنون انجام شده است.

او با اشاره به اینکه طرح جدیدی در حوزه البسه و خیاطی با عنوان طرح تابان را اجرایی کرده‌ایم و در این زمینه با بخش خصوصی وارد عمل شدیم، افزود: افرادی که علاقه‌مند در حوزه تولید البسه هستند را شناسایی کرده و آموزش‌های لازم را به این افراد داده و بعد از طی شدن دوره کارورزی این افراد می‌توانند کارگاه تولیدی خود را با دریافت تسهیلات از بنیاد برکت راه‌اندازی کنند.

نیازی افزود: ما سعی کردیم شرکت‌های تجاری که دارای نام و نشان معتبر هستند را پای کار بیاوریم و این اقدامات از مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد برکت در استان سیستان و بلوچستان است و طبق پیش بینی‌های که انجام داده‌ایم امیدوار هستیم بیش از ۲۵۰۰ طرح را در شهرستان‌های شمالی استان و این منطقه عملیاتی کنیم.

لینک کوتاه:

https://toseepooya.ir/?p=57375

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *