کتاب «نقش رسانه‌ها در فرآیند نظارت و ایجاد شفافیت» منتشر شد

کتاب «نقش رسانه‌ها در فرآیند نظارت و ایجاد شفافیت» منتشر شد
کتاب «نقش رسانه‌ها در فرآیند نظارت و ایجاد شفافیت» منتشر شد
نویسنده کتاب «نقش رسانه‌ها در فرآیند نظارت و ایجاد شفافیت» دکتر منصور ساعی، مدرس علوم ارتباطات است. این کتاب در بهار ۱۴۰۳ در نه فصل و ۲۸۷ صفحه از سوی «مرکز آموزش و پژوهش های سلامت اداری و مبارزه با فساد» وابسته به سازمان بازرسی کل کشور منتشر شده است و  در نمایشگاه کتاب در غرفه انتشارات آن سازمان قابل تهیه است.

به گزارش توسعه پویا، موضوع اصلی این کتاب رسانه ها و نظارت برسازمان های دولتی است. رسانه های جمعی به عنوان یک نهاد اجتماعی و مدنی، همواره از عوامل و متغیرهای مهم در بحث نظارت برمحیط و حراست از آن از طریق اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و تحلیل و تفسیر و نقد  رویدادها بوده اند.

در واقع یکی از کارکردهای اساسی رسانه ها، نظارت و مراقبت(دیده بانی) و ایجاد شفافیت در محیط است.

رسانه ها با ایجاد شفافیت و انتقاد از انحرافات و کژکارکردی هاو قانونگریزی ها در یک نظام سیاسی و اجتماعی، سبب اتخاذ وتقویت تصمیمات و عملکرد درست و استاندارد و اصلاح اقدامات و رویه های مضر و مخرب و جلوگیری از فسادهای اداری می شود و به عنوان یک عامل کنترلی و نظارتی به شفاف سازی تصمیمات و عملکرد دولت و سازمان های اجتماعی عمل می کنند.

مراسم رونمایی و نقد کتاب با حضور پژوهشگران، کارشناسان و متخصصان روز جمعه ساعت ۱۰:۳۰ در نمایشگاه بین‌المللی برگزار می‌شود‌.

لینک کوتاه:

https://toseepooya.ir/?p=80220

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر اخبار مرتبط