نخستین اتوبوس آمبولانس ملی در منطقه ویژه اقتصادی پیام به بهره‌برداری رسید

نخستین اتوبوس آمبولانس ملی در منطقه ویژه اقتصادی پیام به بهره‌برداری رسید
نخستین اتوبوس آمبولانس ملی در منطقه ویژه اقتصادی پیام به بهره‌برداری رسید
نخستین اتوبوس آمبولانس ملی روز دوشنبه با حضور رییس سازمان اورژانس کشور در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به بهره برداری رسید.

به گزارش توسعه پویا به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام رییس اورژانس کشور در حاشیه رونمایی از این اتوبوس آمبولانس در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به تکرار حوادث غیرمترقبه و جاده‌ای در کشور یکی از نیازهای اصلی سازمان اورژانس کشور برای خدمات رسانی استفاده از اتوبوس آمبولانس ها است.

پیر حسین کولیوند افزود: تا پیش از این اتوبوس آمبولانس‌ از خارج وارد کشور می‌شد اما طبق مذاکره با ایران خودرو یک نمونه اتوبوس آمبولانس طراحی و ساخته شد که پس از آن خط تولید این اتوبوس آمبولانس در شرکت ایران خودرو دیزل راه اندازی شده است.

وی گفت: تمام تجهیزات این نوع اتوبوس آمبولانس در کشور تامین می شود که تا چهار ماه آینده ، ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس تحویل اورژانس کشور خواهد شد.

وی اظهار داشت: نیاز کل کشور در زمان حاضر ۱۰۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس است و امیدواریم همانند این کار، نیاز ما برای تولید آمبولانس‌ها به خارج از کشور هم برطرف شود.

کولیوند گفت: هزینه ساخت هر دستگاه اتوبوس آمبولانس در مقایسه با نمونه خارجی ۵۰درصد ارزان تر است و از نظر کیفی قابل قبول و عالی است و چیزی از نمونه خارجی کم ندارد.

وی افزود: مجبور بودیم همیشه از تولیدات خارج از کشور برای این کار استفاده کنیم و مدل های مختلف اتوبوس ها سبب می شد تا مشکلات عدیده ای برای ما ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر اخبار مرتبط